Olek Hanusz

BIO

Półwytrawny rocznik 1983 z tradycyjnego szczepu warszawskiego. Jachtowy sternik morski, absolwent Wydziału Geografii UW oraz Turystyki i Rekreacji AWF w Warszawie, obecnie z zawodu szkutnik. Założyciel wypożyczalni kajaków w warszawskim parku Szczęśliwickim, tancerz w teatrze tańca ludowego „Woda na Młyn”. Właściciel „Szkutni Wisła” w Warszawie. Współpomysłodawca cyklu rejsów „Dinghy Adventures” – swobodnego żeglowania po morzach na małych sklejkowych, samodzielnie zbudowanych łódkach.

OSIĄGNIĘCIA

Zorganizowanie i udział w rejsie odkrytopokładowych mieczówek (4,5m – Salmo 15-S) przez Bałtyk – jako pierwsi po 1989 r. bez eskorty do Szwecji. Przepłynięcie Atlantyku i 1,5-roczny rejs na odkrytopokładowej, mieczowej, samodzielnie zbudowanej łódce „King of Bongo” (Salmo 21-A) – jako pierwszy Polak na otwartej mieczówce przez Ocean. Dwukrotne wyróżnienie na KOLOSACH 2011 i 2012 w kategorii żeglarstwo za rejsy Dinghy Baltic Passage i Dinghy Polar Expedition, Wiceżeglarz Roku magazynu „Wiatr” 2016 i druga honorowa nagroda Srebrny Sekstant – Rejs Roku 2016 za wyprawę Dinghy Atlantic.

ZWIĄZEK Z WISŁĄ
Doświadczenia żeglarskie na Wiśle?

Organizator wielu spływów kajakowych Wisłą, wielki miłośnik biwakowania na dziko na wiślanych piaszczystych ławicach i wyspach. Obecnie można go codziennie spotkać nad brzegiem Wisły w porcie WTW przy Wale Miedzeszyńskim, gdzie buduje małe, stylowe sklejkowe i drewniane łódki wszelkiej maści w „Szkutni Wisła”. Wielki zwolennik przywrócenia ruchu żeglarskiego na Wiśle.

MISTRZOWIE ŻEGLARSTWA

Facebook