Shekle

BIO

Shekle to kobiecy team regatowy z pasją i misją i równocześnie największa w Polsce w 100% kobieca załoga regatowa, ścigająca się na dużych jachtach morskich. Shekle powstały jako projekt feministyczno-sportowy. Żeglarki za cel stawiają sobie przede wszystkim popularyzację żeglarstwa regatowego wśród kobiet, tak by w imprezach sportowych na morzu, na dużych jachtach 50ft+ ścigało się coraz więcej dziewczyn!

W regatach o Puchar Dzielnicy Wisła Shekle wystąpią w składzie zmieniającym się w każdym wyścigu. Na pokład żeglarki zapraszają kobiety, które chcą poczuć sportowe emocje, a być może nawet pierwszy raz w życiu wziąć udział w regatach. Tym samym Shekle pokazują, że żeglarstwo regatowe to sport dla wszystkich – a do tego jeszcze, tym razem, nie trzeba wyjeżdżać z miasta!

OSIĄGNIĘCIA

  • Start w Mistrzostwach Europy: Dr Irena Eris ORC European Championship 2017
  • 3. Miejsce w Mistrzostwach Polski – Granaria ORC Polish Open Championship 2017

ZWIĄZEK Z WISŁĄ
Doświadczenia żeglarskie na Wiśle?

Shekle po raz pierwszy wystartują na Wiśle. To dla nas zupełnie nowa przygoda – mówi Ane Piżl, dziobowa i założycielka teamu Shekle. Jesteśmy młodą załogą, a wymiar społeczno-feministyczny naszego projektu był zawsze równie ważny, jak ten sportowy. W naszych treningach i startach nigdy dotychczas nie wyszłyśmy poza Zatokę Gdańską i Bałtyk, a teraz, dzięki zaproszeniu na Puchar Wisły, nadarza się okazja, by zrobić coś nowego i jeszcze zrobić to pod domem!
Shekle są załogą tworzoną przez kobiety z różnych miast, a nawet krajów – w głównym składzie Shekli na Mistrzostwach Europy startowały żeglarki z Warszawy, Łodzi, Poznania, Gdańska, Londynu i Berlina. To dla nas szalona radość, że możemy wziąć udział w wydarzeniu, które spowoduje, że jeśli jeszcze ktoś nie zakochał się w Warszawie do tej pory, to na pewno stanie się to w ten weekend! – dodaje Ane.

MISTRZOWIE ŻEGLARSTWA