Spływ kajakowy po warszawskim odcinku Wisły

Godziny spływów: 11:00 i 12:00
Popłyń kajakiem z plaży Saska na plażę Rusałka.

Spotykamy się na plaży Saska – tam odbędzie się szkolenie teoretyczne i wydanie kajaków. Rozpoczniemy podpłynięciem saskim brzegiem Wisły pod prąd by obejrzeć z bliska Grubą Kaśkę. Budynek wodny który jest jednym z głównych ujęć wody w Warszawie. Następnie przepłyniemy na drugą stronę Wisły, gdzie mieści się Port Czerniakowski – główny port Warszawy, gdzie stacjonują łodzie, motorówki, barki mieszkalne i kwitnie życie na wodzie.

Płynąc w dół rzeki, mijamy główne mosty Śródmieścia – kolejno Most Poniatowskiego, kolejowy Most Średnicowy, podwieszany Most Świętokrzyski oraz Most Śląsko-Dąbrowski trasy W-Z. Przez całą drogę aż miejsca końca spływu będziemy mieć niepowtarzalną okazję aby przekonać się jak rożne są dwa brzegi w Warszawie. Lewy z widokiem na roztaczające się w oddali drapacze chmur biurowej cześć Śródmieścia i Woli, spacerowiczów i gości licznych restauracji na barkach wzdłuż żywiołowych bulwarów wiślanych. Prawy – zalesiony i rozśpiewany aktywnością licznych ptaków, z zakamuflowanymi wśród zarośli wędkarzami oraz wypoczywającymi nad brzegiem rzeki plażowiczami.

Dopływamy w miejsce zakończenia naszego spływu, plażę Rusałka. Stąd roztacza się przepiękna panorama na Stare Miasto i stąd już tylko parę kroków do Warszawskiego Zoo oraz zielonego Parku Praskiego. To tutaj już tydzień później rywalizować będą żeglarze!

Opis za kajakwstolicy.pl

Udział w warsztatach jest bezpłatny, finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Kiedy

27 maja 2023
Zakończone!

Od której

11:00
Plaża Saska

Gdzie zaczynamy

Plaża Saska
Plaża Rusałka
Plaża Rusałka

Miejsce zakończenia spływu

Start zapisów online

20 maja

Pogoda

Częściowe zachmurzenie
Częściowe zachmurzenie
25 °C
Wiatr: 15 Km/H
Wilgotność: 41 %
Odczuwalna: 28 °C
X