Plakat informujący o Regatach o Puchar Prezydenta Warszawy

Zapraszamy na Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy (8-9 czerwca)

Omega - jacht skonstruowany ponad 80 lat temu w Warszawie oraz wiele innych jednostek napędzanych siłą wiatru ponownie zmierzy się w regatach na Wiśle, w samym sercu Warszawy! Zapraszamy wszystkich na Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy, które odbędą się w dniach 8-9 czerwca. Będzie się działo! Prawdziwe ściganie żaglówkami na Wiśle, aktywności na wodzie i na brzegu dla profesjonalistów i amatorów w każdym wieku. Święto żeglarstwa w samym centrum miasta!

Żeglarzy zapraszamy do startu w regatach. Można wystartować zarówno na swojej własnej jednostce, jak i wziąć udział w Regatach Dzielnic - eliminacje rozegrane zostaną w dniach 4-7 czerwca w godzinach 15:00-20:00 na Plaży Rusałka, wstęp wolny! Najlepsze załogi uzyskają prawo startu w finałach, które odbędą się w sobotę, 8 czerwca.

Zachęcamy także do udziału we wszelkich wodniackich aktywności przygotowanych w ramach imprezy. Pokazy żeglarskie, spływy kajakowe, warsztaty żeglarstwa tradycyjnego, animacje na Plaży Rusałka i Bulwarze Jana Karskiego. To wspaniała okazja do odkrywania sportów wodnych oraz poznania rzeki Wisły i samej Warszawy z nowej perspektywy! .

Kibicowanie załogom ułatwi komentarz na żywo. Widzimy się na Plaży Rusałka - wejście od ZOO. Nie może Was tutaj zabraknąć!

Organizatorem Regat o Puchar Prezydenta Warszawy jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Znaki promocyjny m.st. Warszawy
Plakat informujący o Regatach o Puchar Prezydenta Warszawy

IDEA ŻAGLI WARSZAWSKICH

Stworzyliśmy Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła i Regaty Mistrzów, oraz szereg inicjatyw towarzyszących, aby przybliżyć warszawiakom wyjątkową historię klasy Omega i przypomnieć o żeglarskim potencjale Wisły, która kiedyś była podstawowym stołecznym akwenem.
Przy współpracy z wyjątkowymi Partnerami i podmiotami, wybitnymi żeglarzami i zawodnikami klasy Omega oraz innych klas śródlądowych powstał niemal całoroczny program żeglarskiej aktywizacji Wisły w Warszawie! Zakres działań obejmuje regaty, rejsy pokazowe, szkolenie, warsztaty szkutnicze i rejsy krajobrazowe. Odkryj z nami Wisłę!

Film z pierwszej edycji regat zobacz tutaj.

KLASA OMEGA – HISTORIA

Pierwsze Omegi powstały w Warszawie na Powiślu, w trakcie okupacji w 1942 roku. Konstruktorem był Juliusz Sieradzki. Mistrzostwa Polski odbywają się od 1951 roku. W regatach startują załogi 3-4 osobowe. Rekreacyjnie na pokładzie żaglówek pływać mogą załogi liczące nawet do 6 osób. Oprócz Mistrzostw Polski rozgrywane są regaty z cyklu Pucharu Polski oraz liczne zawody mniejszej rangi. Omeg wyprodukowano ponad 15 000 i można je spotkać na każdym akwenie w kraju. W trakcie regat, na Bulwarach Wiślanych wyeksponowane zostaną zabytkowe jednostki reprezentujące różne technologie szkutnicze.

WYJĄTKOWE MIEJSCE,
WIELKI POTENCJAŁ

Warszawskie Bulwary Wiślane – to tu bije serce stolicy. Wyśmienita lokalizacja, nowoczesna architektura i bogata infrastruktura gwarantują komfort obserwowania regat z licznych punktów widokowych. Ponadto na nowych pływających barkach przygotowane zostaną strefy kibica, które zapewnią doskonałą widoczność zmagań na wodzie. Mieszkańcy stolicy na nowo odkrywają Wisłę, jej potencjał i tradycję. Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła z pewnością wpiszą się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w stolicy

WOLNOŚĆ, SZTUKA, ŻAGLE

Obecność kolorowych żagli na Wiśle to wspaniały widok.
W 2018 zaprosiliśmy artystów, których inspiruje Warszawa i Wisła do stworzenia prac, które nanieśliśmy na żagle. Część grafik żagli np. Legia Warszawa została wyłoniona w konkursie, aktywizując tysiące warszawiaków w głosowaniu na wybrany projekt. W 2019 pragniemy, aby do pływającej galerii dołączymy kolejne niesamowite prace. Wybrane żagle będą wykorzystane przy Wiślanej Akademii Żeglarskiej, oraz popłyną do Gdańska.

REJSY PO WIŚLE

Idea żeglowania po Wiśle jest żywa na każdym jej odcinku. Zaplanuj z nami krótkie rejsy po warszawskim odcinku Wisły, weekendowe wypady nad Zalew Zegrzyński lub do Modlina czy dłuższe rejsy. Zapraszamy wszystkich miłośników żeglarstwa do współtworzenia pomysłów na odkrywanie królowej polskich rzek! Rejsy po Wiśle odbędą się Omegami, jednostkami tradycyjnymi oraz motorówkami.

Zaplanuj swój rejs już dzisiaj! Więcej o ofercie rejsów na: rejsywislane.pl

WIŚLANA AKADEMIA ŻEGLARSTWA

Pragniemy aby regaty były nie tylko okazją do żeglowania dla sprawnych żeglarzy, ale inspiracją do rozpoczęcie swojej przygody pod żaglami. Wiślana Akademia Żeglarstwa to inicjatywa dająca możliwość każdemu chętnemu do spróbowania swoich sił! Przy współpracy z naszymi Partnerami planujemy darmowe zajęcia teoretyczne i praktyczne na Omegach.

Planujemy

  • Regularne spotkania od maja w września
  • 10 dni zajęć teoretycznych
  • 20 dni zajęć praktycznych na Wiśle – z wykorzystaniem malowanych żagli Partnerów!
  • Udział w głównych wydarzeniach na Wiśle: Otwarcie sezonu, Wianki Warszawskie, Godzina W, Święto Wisły
  • Zabrać ponad 700 osób w rejsy po Wiśle!
  • Dotrzeć do tysięcy warszawiaków spędzających czas nad Wisłą

OBECNI NA WIŚLE MISTRZOWIE ŻEGLARSTWA

Facebook Żagle Warszawskie

Zobacz więcej fotek i relacji z tych regat
na naszym profilu na fecebook.

DOŁĄCZ DO NAS

DLA FIRM

Żeglarstwo to jedna z popularniejszych form aktywności, sprzyjająca budowaniu relacji i zespołu. Załoga wymaga zgrania i współpracy, aby jacht płyną w wybranym kierunku. Zapraszamy na sprawdzone scenariusze teambuildingowe w oparciu o autorskie pomysły budowania zespołu na jachcie. Zaangażuj swój zespół i przeżyjcie wyjątkową żeglarską przygodę! Rejsy, szkolenia czy regaty – możliwe są do zrealizowania na Wiśle, na Zegrzu czy na dowolnym akwenie w Polsce lub zagranicą. Nasze działanie eventowe wspiera niezastąpiona i sprawdzona załoga Premium Yachting – www.premiumyachting.pl

Żagle to też wspaniały nośnik reklamowy, a w połączeniu z licznymi aktywnościami promocyjnymi realizowanymi przez Żagle Warszawskie i Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła, to bardzo ciekawa platforma marketingowa. Docierająca do dziesiątek tysięcy ludzi zgromadzonych w każdy cieplejszy weekend na bulwarach i plażach warszawskich, oraz z nieograniczonymi możliwościami do budowania komunikacji z wykorzystaniem wyjątkowych żeglarskich wartości!

Wypłyń z nami na szerokie wody!
Zapraszamy do współpracy!

RAPORT MEDIALNY ZA ROK 2018

Plakat informujący o Regatach o Puchar Prezydenta Warszawy
Plakat informujący o Regatach o Puchar Prezydenta Warszawy

Współpraca

Patronaty