Spływ kajakowy po warszawskim odcinku Wisły. Kajakarze niosą swój kajak nabrzeżem Wisły.

Spływ kajakowy po warszawskim odcinku Wisły

Godziny spływów: 11:00 i 12:00
Skorzystaj z różnorodnej wiślanej oferty i popłyń kajakiem z plaży Saska na plażę Rusałka.

Rozpoczniemy podpłynięciem saskim brzegiem Wisły pod prąd by obejrzeć z bliska Grubą Kaśkę. Budynek wodny który jest jednym z głównych ujęć wody w Warszawie. Następnie przepłyniemy na drugą stronę Wisły, gdzie mieści się Port Czerniakowski – główny port Warszawy, gdzie stacjonują łodzie, motorówki, barki mieszkalne i kwitnie życie na wodzie.

Płynąc w dół rzeki mijamy główne mosty Śródmieścia – kolejno Most Poniatowskiego, kolejowy Most Średnicowy, podwieszany Most Świętokrzyski oraz Most Śląsko-Dąbrowski trasy W-Z. Przez całą drogę aż miejsca końca spływu będziemy mieć niepowtarzalną okazję aby przekonać się jak rożne są dwa brzegi w Warszawie. Lewy z widokiem na roztaczające się w oddali drapacze chmur biurowej cześć Śródmieścia i Woli, spacerowiczów i gości licznych restauracji na barkach wzdłuż żywiołowych bulwarów wiślanych. Prawy – zalesiony i rozśpiewany aktywnością licznych ptaków, z zakamuflowanymi wśród zarośli wędkarzami oraz wypoczywającymi nad brzegiem rzeki plażowiczami.

Dopływamy w miejsce zakończenia naszego spływu, plażę Rusałka. Stąd roztacza się przepiękna panorama na Stare Miasto i stąd już tylko parę kroków do Warszawskiego Zoo oraz zielonego Parku Praskiego. To tutaj już tydzień później rywalizować będą żeglarze!

Opis za kajakwstolicy.pl

Udział w warsztatach jest bezpłatny finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Informujemy, że wszystkie miejsca na bezpłatne warsztaty: Spływ kajakowy po warszawskim odcinku Wisły zostały zarezerwowane.

Kiedy

18 września 2022
Zakończone!

Od której

11:00
Plaża Saska

Gdzie zaczynamy

Plaża Saska
Plaża Rusałka
Plaża Rusałka

Miejsce zakończenia spływu

Start zapisów online

30 maja
X